جرثقیل پشت کامیون یا به انگلیسی Boom Truck جرثقیلی است که برخلاف جرثقیل‌های ثابت که در یک نقطه نصب می‌شوند و کار می‌کنند پشت کامیون متصل می‌شوند و می‌‌توان آن‌ها را به سادگی جابه‌جا کرد.

جرثقیل پشت کامیون

البته این جرثقیل‌ها ابعاد جرثقیل‌های بزرگ ساختمانی و قابلیت بلند کردن وزن‌های بسیار بالای آن‌ها را ندارند. اما با این حال جرثقیل پشت کامیون می‌تواند بارهایی با وزن چند تن را بلند کنند.

با توجه به این نکته که این جرثقیل‌ها پشت کامیون نصب می‌شوند مانورپذیری آن‌ها در محیط‌های بزرگ بسیار کاربردی است و به کمک یک کامیون جرثقیل دار می‌‌توانید بارهای زیادی را در مناطق مختلف محیط جابه‌جا کنید.

این دسته از جرثقیل‌ها برای جابه‌جایی بار با سرعت بالا و دقت کافی بسیار مناسب‌اند. همچنین با نصب یک سبد بزرگ فلزی به قلاب جرثقیل پشت کامیون خود از آن به عنوان یک بالابر نفر نیز استفاده کنید.

جرثقیل پشت کامیون

این جرثقیل‌ها در سمت دیگر بار خود وزنه‌ای برای متعادل کردن بار ندارند و تعادل آن‌ها به کمک پایه‌های کنار کامیون که سطح تکیه کامیون را افزایش می‌دهند امکان پذیر می‌شود و به همین دلیل نمی‌توان بارهای بسیار سنگین را به فاصله‌ی بسیار زیاد از کامیون جابه‌جا کرد.

این دسته از جرثقیل‌ها به کمک موتورهای هیدرولیکی به بلند کردن و جابه‌جایی بارهای سنگین می‌پردازیند، اما توجه کنید که جرثقیل پشت کامیونی توانایی جابه‌جایی بار خود را ندارد. به این معنی که نمی‌تواند بار خود را بلند کرده و سپس حتی یک متر جابه‌جا شود.

اما این دسته از جرثقیل‌ها برای بلند کردن بار و بار زدن دامپتراک و کمپرسی گزینه بسیار مناسبی است؛ همچنین می‌توانند بار را بر محفظه پشت خود قرار داده و سپس به جابه‌جایی بپردازند.

جرثقیل‌های تولید شده توسط شرکت ایران کمپرس بین 20 تا 47 متر ارتفاع دارند و با استفاده از شلنگ و اتصالات با کیفیت تولید اروپا، سیستم هیدرولیک این جرثقیل‌ها توانایی تحمل فشار 250 بار را دارند.

برای آشنایی بیشتر با این جرثقیل پیشنهاد می‌کنیم تا صفحه محصول جرثقیل های پشت کامیون را مطالعه نمایید.

پاسخ بدهید