در ابتدا به نظر می‌آید که جابه‌جایی وسیله نقلیه‌ای که به دلیل تصادف یا خرابی قابلیت به مقصد رسیدن با توان خود را ندارد کار ساده‌ای باشد. خودروبر و چرخگیر دو وسیله‌ای هستند که این کار را انجام می‌دهند. شما به عنوان صاحب اتوموبیل آسیب دیده انتظار جابه‌جا شدن وسیله نقلیه خود را بدون هیچگونه آسیب بیشتر دارید و در این مطلب به شما توضیح می‌دهیم که چرا بهتر است تا از یک خودروبر برای این کار استفاده کنید.

استفاده از خودروبر چه مزایایی دارد؟

خودروبر

در مطلب چرخگیر یا خودروبر مواقعی که نیاز به استفاده از خودرو بر دارید را برای شما توضیح دادیم؛ اما اینجا می‌خواهیم به توضیح این موضوع بپردازیم که چرا باید این کار را بکنید.

جلوگیری از آسیب بیشتر

با توجه به قرار گرفتن کل اتوموبیل بر روی سطح تخت خودروبر جابه‌جایی اتوموبیل با این روش به دلیل عدم استفاده از قطعات خود اتوموبیل برای جابه‌جایی آن از احتمال آسیب دیدن این قطعات در حین جابه‌جایی جلوگیری می‌کند. به عنوان مثال به این دلیل که با استفاده از خودروبر بر خلاف چرخگیر چرخ‌های اتوموبیل چرخشی ندارند از مصرف شدن لاستیک یا آسیب دیدن احتمالی قطعات تحرک دهنده مانند موتور و گیربکس جلوگیری می‌شود.

امنیت تضمینی

استفاده از خودروبر نه تنها برای اتوموبیل شما، بلکه برای دیگر رانندگان در جاده نیز امن‌ترین گزینه ممکن است. استفاده از چرخگیر با توجه به قابل چرخش بودن محور آن نیاز به مهارت بیشتری برای کنترل دارد؛ اما با این وجود که کنترل خودرو بر نیاز به مهارت خاص خود را دارد، کنترل خودرو بر ساده‌تر از چرخگیر خواهد بود.

زمان‌هایی خودروبر تنها گزینه شماست

برخی از زمان‌ها استفاده از یک خودرو بر تنها گزینه شماست، به عنوان مثال اگر می‌خواهید تا برای مسافت طولانی‌ای اتوموبیل خود را جابه‌جا کنید و یا اتوموبیل شما دارای آسیب جدی مانند شکسته شدن محور داشته باشد که حرکت دادن آن را نا ایمن می‌کند باید تا از خودروبر استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر با چرخگیر هیدرولیک و خودرو بر شرکت ایران کمپرس می‌توانید تا صفحات محصول آن‌ها را مطالعه نمایید.

پاسخ بدهید