زمانی که قصد بتون کاری مکانی را دارید که دسترسی به آن ساده نیست از دستگاه پمپ بتون استفاده می‌شود مکان‌هایی که در ارتفاع هستند و… از این دسته هستند. در این مطلب قصد داریم تا با نحوه کار دستگاه پمپ بتون و کاربردهای آن آشنا شویم.

چرا باید از دستگاه پمپ بتون استفاده کنیم؟

دستگاه پمپ بتون

مزایای استفاده از پمپ بتون می‌تواند مواردی شامل قابلیت بتون کاری طبقات دوم، سوم و حتی چهارم از همکف، دقت دستگاه پمپ بتون در بتون کاری، سرعت و بازدهی بالاتر آن به نسبت استفاده از افراد برای بتون کاری هستند.

بتون بسیار چگال و سنگین است و جابه‌جایی آن به نیرو و انرژی زیادی نیاز دارد و با جایگزین کردن یک پمپ بتون به‌جای جابه‌جایی بتون به صورت دستی می‌توانید سرعت بتون کاری پروژه خود را بسیار افزایش دهید.

پمپ بتون پشت کامیونچگونه کار می‌کند؟

در ابتدا بتون و آب در مخزن کامیون با یکدیگر ترکیب شده و هم می‌خورند تا یک ترکیب همگن از بتون مایع بوجود آید. سپس این بتون از طریق پمپ بتون تعبیه شده در پشت کامیون تخلیه می‌شود.

دستگاه پمپ بتون

روش کار پمپ بتون بدین صورت است که پمپ دارای دوسیلندر است و نحوه کار این سیلندرها بدین صورت است که در یک زمان مشخص یکی در حال تخلیه بتون به بیرون مخزن و دیگری درحال پر شدن از بتون از شمت مخزن هستند.

در ابتدای این سیلندرها یک سرند وجود دارد که از ورود دانه‌های سنگ درشت موجود در بتون جلوگیری می‌کند تا بتون روان را از مخزن خارج کند. تا زمانی که این سرند پر نشود و از روند خروج بتون جلوگیری نکند پمپاژ بتون از مخزن به بوم و در نهایت به محل مورد نظر شما ادامه خواهد داشت.

شما می‌توانید به کنترل بوم و میزان بتون خروجی از دستگاه پمپ بتون فرایند بتون کاری خود را کنترل کنید.

شرکت ایران کمپرس به منتاژ ماشین آلات عمرانی مانند پمپ بتون پشت کامیونی و جرثقیل با ظرفیت‌های مختلف می‌پردازد. برای مطالعه بیشتر درباره ماشین آلات صنعتی می‌توانید مطالب بخش بلاگ را مطالعه نمایید.

پاسخ بدهید