ماشین آلات خدمات شهری بر اساس نوع کاربرد آن‌ها انواع زیادی دارند و در این مطلب می‌خواهیم تا با انواع ماشین آلات خدمات شهری تولید شده توسط شرکت ایران کمپرس آشنا شویم.

ماشین آلات خدمات شهری

ماشین آلات خدمات شهری

این دسته از ماشین آلات درون شهرها مورد استفاده قرار می‌گیرند و انواع بسیار زیادی دارند و خدمات بی‌شماری را به شهروندان ارائه می‌کنند و در این مطلب تنها به ماشین آلاتی اشاره خواهیم کرد که توسط شرکت ایران کمپرس تولید می‌شوند. این محصولات شامل چرخگیر خودرو، مینی‌پک، بالابر نفر، تیل لیفت وانت، تیل لیفت کامیون و حمل زباله می‌شوند؛ با ما همراه باشید.

چرخگیر خودرو

چرخگیر

چرخگیر خودرو یک وسیله پر کاربرد در بین ماشین آلات خدمات شهری است و وظیفه آن جابه‌جایی خودرو‌ها بدون استفاده از نیروی موتور آن‌هاست. اگر خدرویی آسیب دیده باشد و توانایی حرکت نداشته باشد این وسیله می‌تواند با بلند کردن چرخ‌های سمت دیفرانسیل خودروی مورد نظر را جابه‌جا کند.

برای جابه‌جایی خودرو‌ها دو دستگاه خودروبر و چرخگیر موجودند که هر کدام مزیت‌های خود را نسبت به دیگری دارند و پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب تفاوت خودروبر و چرخگیر را مطالعه نمایید تا در صورت نیاز به جابه‌جایی خودرو خود به این شکل بهترین ماشین را تهیه نمایید.

حمل زباله هاپر دار

حمل زباله هاپر دار

حمل زباله هاپر دار یکی از پر مصرف‌ترین ماشین آلات خدمات شهری است و وظیفه آن حمل زباله‌های شهری است؛ اما این ماشین‌های حمل زباله قابلیت فشرده‌سازی محتویات مخزن خود را نیز دارند تا میزان حداکثر زباله ممکن را جابه‌جا کنند.

همچنین حمل‌های زباله نیز انواع مختلفی دارند و به عنوان مثال بر اساس نوع بارگیری آن‌ها به حمل زباله با دریچه‌های مخزن عقب، جلو و بقل وجود دارند و برخی از حمل زباله‌ها با درب‌های کناری دارای چند محفظه هستند تا بتوانند زباله‌های قابلی بازیافت و غیر قابل بازیافت را در هنگام بارگیری از یکدیگر جدا نمایند.

مینی پک زباله

مینی پک‌های حمل زباله مانند حمل زباله‌های بزرگتر وظیفه جمع‌آوری و حمل زباله‌های شهری را دارند، اما دارای مخزن‌های کوچکتر هستند و با قابلیت نصب آن‌ها برروی وانت می‌توانند در مناطق کوچکتر و محله‌های شهری کوچک مورد استفاده قرار بگیرند.

همچنین به دلیل ابعاد کوچکتر و مانور پذیری بیشتر آن‌ها استفاده از آن‌ها در مناطقی که جاده‌های باریک‌تر و کوچکتری دارند پیشنهاد می‌شود.

تیل لیفت

تیل لیفت

تیل لیفت وسیله‌ای است که قابلیت نصب بر پشت کامیون‌ها کوچک شهری را دارد و در امور باربری می‌تواند کمک بزرگی به ماشین آلات خدمات شهری در خدمت رسانی داشته باشد. تیل لیفت صفحه‌ای است که پشت کامیون نصب می‌شود و می‌توانید بار خود را بدون بلند کردن و با کمک تیل لیفت بالا ببرید و بار کامیون کنید.

 

پاسخ بدهید